İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

.dll Hatası nasıl düzeltilir? | Kesin Çözüm

DLL nedir?

Windows sistem dosyalarının içerisinde sıkça gördüğümüz .dll “dynamic-link library” esasında bir çok programın ortak işlevsellikten aynı anda yararlanmasını sağlayan dosya türlerinin uzantısıdır. Açılımı dinamik link kütüphanesidir. Windows .dll dosyaları bozulduğunda yada silindiğinde bilgisayara yüklü olan .exe uzantılı dosyalar açılmak istendiğinde hata kodları ile karşılaşılmaktadır.

.dll Hatası Neden Olur?

Bilgisayarda .dll dosyalarından herhangi birinin bozulması yada silinmesi bağlı programlar üzerinde Program, xxxxx.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlatılamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin” hata kodlarına neden olacaktır. Bu .dll hatalarının çözümü için herhangi bir .dll hata bulma programı kullanmanıza gerek yoktur. Eksik olan .dll dosyası zaten hata kodunda belirtilmektedir.

Windows .dll dosyaları kesinlikle durduk yere arızalanmaz yada silinmez. Kritik bir güncelleme esnasında bilgisayar aniden kapatılır, oyun dosyaları .dll dosyalarını kurulum esnasında değiştirir yada bilgisayara virüs bulaşırsa .dll dosyaları bozulabilir.

.dll Hatası nasıl düzeltilir? | Kesin Çözüm

Aşağıdaki listede Windows ortamında en çok karşılaşılan .dll hataları ve çözümlerini bulabilirsiniz. Ek olarak silinen .dll dosyaları nereye kopyalanır makalemizden dosya hedefini de öğrenebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ msvcr100.dll Hatası nasıl düzeltilir?

→ msvcp100.dll Hatası  nasıl düzeltilir?

→ msvcp120.dll Hatası nasıl düzeltilir?

→ msvcp140.dll Hatası nasıl düzeltilir?

→ D3dx9_42.dll Hatası nasıl düzeltilir?

Güncel .dll hata çözümlerini bu makalemizde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

  1. Wow

    Ağustos 2, 2019 at 10:20 pm

    FIFA 14 açınca dll hatası veriyor bunu nasıl giderebilirim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar