İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

.dll Hatası nasıl düzeltilir? | Kesin Çözüm

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

DLL nedir?

Windows sistem dosyalarının içerisinde sıkça gördüğümüz .dll “dynamic-link library” esasında bir çok programın ortak işlevsellikten aynı anda yararlanmasını sağlayan dosya türlerinin uzantısıdır. Açılımı dinamik link kütüphanesidir. Windows .dll dosyaları bozulduğunda yada silindiğinde bilgisayara yüklü olan .exe uzantılı dosyalar açılmak istendiğinde hata kodları ile karşılaşılmaktadır.

.dll Hatası Neden Olur?

Bilgisayarda .dll dosyalarından herhangi birinin bozulması yada silinmesi bağlı programlar üzerinde Program, xxxxx.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlatılamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin” hata kodlarına neden olacaktır. Bu .dll hatalarının çözümü için herhangi bir .dll hata bulma programı kullanmanıza gerek yoktur. Eksik olan .dll dosyası zaten hata kodunda belirtilmektedir.

Windows .dll dosyaları kesinlikle durduk yere arızalanmaz yada silinmez. Kritik bir güncelleme esnasında bilgisayar aniden kapatılır, oyun dosyaları .dll dosyalarını kurulum esnasında değiştirir yada bilgisayara virüs bulaşırsa .dll dosyaları bozulabilir.

.dll Hatası nasıl düzeltilir? | Kesin Çözüm

Aşağıdaki listede Windows ortamında en çok karşılaşılan .dll hataları ve çözümlerini bulabilirsiniz. Ek olarak silinen .dll dosyaları nereye kopyalanır makalemizden dosya hedefini de öğrenebilirsiniz.

→ msvcr100.dll Hatası nasıl düzeltilir?

→ msvcp100.dll Hatası  nasıl düzeltilir?

→ msvcp120.dll Hatası nasıl düzeltilir?

→ msvcp140.dll Hatası nasıl düzeltilir?

→ D3dx9_42.dll Hatası nasıl düzeltilir?

Güncel .dll hata çözümlerini bu makalemizde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Sizde aklınıza takılanları ve sorularınızı bize Soru Cevap platformundan ulaştırabilirsiniz.

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

  1. Wow

    Ağustos 2, 2019 at 10:20 pm

    FIFA 14 açınca dll hatası veriyor bunu nasıl giderebilirim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar