Kapat

Linksys kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme!

Anasayfa
Çözüm Linksys kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme!

Linksys marka kablosuz modeminizde şifre değiştirme işlemini yapamıyorsanız doğru yerdesiniz. Makaledeki adımları takip ederek kablosuz modeminizin şifresini rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Şifre değiştirme işlemini yapmadan önce modeminizin bağlantılarının tam olarak yapıldığından emin olunuz.

Kablosuz şifrenizi değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına bir Ethernet (LAN) kablosu takınız. Bilgisayar kullanmıyorsanız ve Cep telefonunuzdan bağlantı yapacaksanız telefonunuzu hale hazırda kullandığınız şifre ile modeme bağlayınız.

Modeminizin kablosuz ağ ayarlarını yapılandırmak için sırası ile aşağıdaki adımları uygulayınız;

→ Modemin kablosuz bağlantı ayarlarını yapmak için modeme web ara yüzün den bağlanınız. Web ara yüzüne bağlanmak için tarayıcınızın (Internet Explorer, Mozilla, Opera, Safari, Chrome) adres satırına http://192.168.1.1 yazınız. Karşınıza gelen giriş ekranında kullanıcı adı kısmına "Admin" şifre kısmına "Admin" yazarak giriş yapınız. Daha önceden modem şifresini kendiniz değiştirdiyseniz belirlediğiniz şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir.

→ Linksys modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan  menüden "Wireless" seçeneğini ve alt seçeneklerden "Wireless Security" seçeneğini tıllayın.

→ Kaşınıza çıkan ekranda Linksys modem kablosuz güvenlik ağı seçenekleri bulunmaktadır. Burada yapmanız gereken "Password" kısmındaki şifreyi silip yeni bir şifre girmektir.

→ Yani şifreyi belirledikten sonra "Save Settings" seçeneğini tıklıyoruz ve ayarları kaydediyoruz. Modem Linksys modem wifi şifre değiştirme işlemimiz bitmiştir.

Modem şifresi değiştirme işlemi sonrasında modem bağlı olan tüm cihazların bağlantısı kopacaktır. Yeni şifre ile cihazlarınızdan kablosuz internete bağlanabilirsiniz.

“Linksys kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme!” üzerine 1 yorum

  1. avatar Admin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir