İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Linksys Kablosuz Modem WiFi Şifre Değiştirme

Linksys marka kablosuz modeminizde şifre değiştirme işlemini yapamıyorsanız doğru yerdesiniz. Makaledeki adımları takip ederek kablosuz modeminizin şifresini rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Şifre değiştirme işlemini yapmadan önce modeminizin bağlantılarının tam olarak yapıldığından emin olunuz. Linksys kablosuz modem wifi şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Kablosuz şifrenizi değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına bir Ethernet (LAN) kablosu takınız. Bilgisayar kullanmıyorsanız ve Cep telefonunuzdan bağlantı yapacaksanız telefonunuzu hale hazırda kullandığınız şifre ile modeme bağlayınız.

Linksys Kablosuz Modem WiFi Şifre Değiştirme

Modeminizin kablosuz ağ ayarlarını yapılandırmak için sırası ile aşağıdaki adımları uygulayınız:

→ Modemin kablosuz bağlantı ayarlarını yapmak için modeme web ara yüzün den bağlanınız. Web ara yüzüne bağlanmak için tarayıcınızın (Internet Explorer, Mozilla, Opera, Safari, Chrome) adres satırına http://192.168.1.1 yazınız. Linksys modem arayüz şifresi genelde Admin olarak gelmektedir. Karşınıza gelen giriş ekranında kullanıcı adı kısmına “Admin” şifre kısmına “Admin” yazarak giriş yapınız. Daha önceden modem şifresini kendiniz değiştirdiyseniz belirlediğiniz şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Modem arayüz şifresini unuttuysanız modem arayüz şifresi öğrenme makalemizi inceleyebilirsiniz.

→ Linksys modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan  menüden “Wireless” seçeneğini ve alt seçeneklerden “Wireless Security” seçeneğini tıllayın.

→ Kaşınıza çıkan ekranda Linksys modem kablosuz güvenlik ağı seçenekleri bulunmaktadır. Burada yapmanız gereken “Password” kısmındaki şifreyi silip yeni bir şifre girmektir.

→ Yani şifreyi belirledikten sonra “Save Settings” seçeneğini tıklıyoruz ve ayarları kaydediyoruz. Modem Linksys modem wifi şifre değiştirme işlemimiz bitmiştir.

Modem şifresi değiştirme işlemi sonrasında modem bağlı olan tüm cihazların bağlantısı kopacaktır. Yeni şifre ile cihazlarınızdan kablosuz internete bağlanabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Çözüm

Fiber veya ADSL internet hizmeti alabilmek için mutlaka bir modem kullanmanız gerekmektedir. Modemler operatörünüzden gelen internet sinyalini bilgisayarınıza iletmek ile görevlidirler. Modemler kablolu ve...

Çözüm

Yeni bir modem aldığımızda kurulum için mutlaka modem arayüzüne girmemiz gerekmektedir. Kurulum ve modem ayarları için modem arayüzüne girebilmek için modem ara yüz kullanıcı...

Çözüm

Film izlerken veya oyun oynarken internet hızınızın yavaşlamasından dolayı donmalar yaşamak herkesin sinirini bozan bir şeydir. İnternetin yavaşlamasının birden fazla nedeni var. Ancak bunlardan...

Çözüm

Superbox şifre değiştirme işlemini anlatmadan önce ne olduğuna bakmakta yarar vardır. Çünkü teknoloji olarak gelişmiş bir cihaz olan Superbox ile fiber erişimi olmayan alanlarda...