İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Türk Telekom Modem Arayüz Bağlantısı | Kullanıcı Adı & Şifresi

Türkiye’de internet kullanıcılarının büyük bir kısmı Türk Telekom alt yapısını kullanmaktadır. Türk Telekom internet sağlayıcılığı yaparken aynı zamanda altyapı hizmetine ek olarak kablosuz modem desteği de vermektedir. Tarifeye ek alınan bu kablosuz modemler TTNET kullanıcıları için özel olarak dizayn edilmektedir. TTNET için özel olarak dizayn edilen bu modemler farklı markalarda olsalar da arayüzleri Türk Telekom alt yapısına göre ayarlanmaktadır.

Türk Telekom tarafından verilen modemlerde şifre değiştirme ve kablosuz ağ işlemleri için modem arayüzüne erişim sağlamanız gerekmektedir. Türk Telekom tarafından verilen modemlerin markası tarifenize göre farklılık gösterebiliyor. Modemler farklı olsa da markası ne olursa olsun (Airties, Zyxel, Tp-link) Türk Telekom modem arayüz bağlantısı aynıdır. Türk Telekom modem arayüz bağlantısı için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Türk Telekom Modem Arayüz Bağlantısı

→ Türk Telekom Modem bağlantılarını yaptıktan sonra kablolu yada kablosuz olarak modeme bağlantı kurun. (Kablosuz ağ şifresi kullanım klavuzunda yazmaktadır)

→ Bağlantı kurduğunuz cihazın internet tarayıcısını açın ve arama çubuğuna http://192.168.1.1 adresini yazın. Türk Telekom modem arayüz ip adresi modem markası ne olursa olsun 192.168.1.1 dir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Karşınıza Türk Telekom modem arayüz giriş ekranı gelecektir. Bu ekranda modem kullanıcı adı ve şifresini girerek arayüze erişim sağlayabilirsiniz.

Türk Telekom Modem Arayüz Kullanıcı Adı: ttnet, admin

Türk Telekom Modem Arayüz Şifresi: ttnet, admin, 1234

Türk Telekom modem arayüz ve şifresi nadiren de olsa farklılık gösterebilmektedir. Bu durumda modem arka kısmında yada kullanım kılavuzunda kullanıcı adı ve şifre mutlaka belirtilmektedir. Kullanıcı adı ve şifre ile modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra kullanıcı adını, şifreyi, kablosuz ağ isminizi ve kablosuz ağ şifre değiştirme işlemlerini yapabilirsiniz. Kablosuz modem şifre değiştirme yazımızdan detaylara göz atabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Çözüm

Fiber veya ADSL internet hizmeti alabilmek için mutlaka bir modem kullanmanız gerekmektedir. Modemler operatörünüzden gelen internet sinyalini bilgisayarınıza iletmek ile görevlidirler. Modemler kablolu ve...

Çözüm

Arayan veya aranan kişiye karşı tarafın kimliğine dair herhangi bir ipucu vermeyen gizli numara ile nasıl arama yapabileceğinize dair tüm yöntemleri yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz....

Çözüm

Yeni bir modem aldığımızda kurulum için mutlaka modem arayüzüne girmemiz gerekmektedir. Kurulum ve modem ayarları için modem arayüzüne girebilmek için modem ara yüz kullanıcı...

Çözüm

Film izlerken veya oyun oynarken internet hızınızın yavaşlamasından dolayı donmalar yaşamak herkesin sinirini bozan bir şeydir. İnternetin yavaşlamasının birden fazla nedeni var. Ancak bunlardan...