Kablosuz modem WiFi şifresi değiştirme

 • Yunus Emre ASLAN

Modem Şifre Değiştirme

Kablosuz modeminizi yeni aldıysanız özellikle internet sağlayıcılarının verdiği  modemler otomatik şifre ile gelmektedir. Modeminiz ile gelen bu şifreyi değiştirmek yada şifre yok ise yeni şifre belirlemek için basit bir yol izlemek yeterli olacaktır. Kakblosuz modeminizin WiFi şifresini değiştirmek oldukça basittir. Bunun yanı sıra kablosuz modemlerimizin Wifi şifresini güvenlik amacı ile arada sırada değiştirmekte herzaman yarar vardır. Modem şifresinizi bilgisayarınızdan yada telefonunuzdan rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir kaç işlem var. Modem şifre değiştirme nasıl oluyor?

Öncelikle modeminize şifre sıfırlama yada yeni şifre belirme işlemi yapabilmek için Bilgisayar yada Telefonunuzun modeme bağlı olması gerekmektedir ( kablolu yada kablosuz). Modem arayüz bağlantı sorunu yaşıyorsanız ayarlarınızı linkten yapılandırın.

Tüm markalar için basit WiFi modem yapılandırma işlemleri için adımları takip edebilirsiniz;

→ Bilgisayarınızdan yada telefonunuzdan internet tarayıcınızı açın ve arama çubuğuna http://192.168.1.1 adresini yazın. Bu adres sizin modeminizde nadirende olsa farklı olabilir modeminizin arkasını yada kullanma kılavuzunu kontrol ederek modeminize ait olan adrese ulaşabilirsiniz.

→ Karşımıza Modem Arayüzü kullanıcı adı ve şifre paneli çıkacaktır. Genellikle modemlerin arka kısmında kullanıcı adı ve şifre yazmaktadır. Modemlerin %90 gibi bir kısmında kullanıcı ve şifre Admin Admin yada Admin 1234 olmaktadır. Modeminizin kullanıcı adı ve şifresi  bulamadıysanız tıklayın… 

→ Kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra arayüze giriş yapıyoruz. Modem arayüzü marka ve modeline göre değişmektedir.

Daha sonra açılan arayüzde soldaki yada üst kısımdaki menüden KABLOSUZ ( Wireless ) menüsünü seçiyoruz.

→ Buradan Kablosuz Ağ Güvenliği ( Wriless Setting ) ayarlarını seçiyoruz. Modem şifre değiştirme son adımdayız.

Açılan ekranda hale hazırda olan kablosuz şifremizin yazdığı kutucuğun içine belirleyeceğimiz yeni şifreyi giriyoruz ve kaydet diyoruz.

Bu işlem sonrasında modem reset atacaktır ve şifre değiştirme işlemi bitecektir. Artık yeni şifre ile modeme bağlantı kurabilir ve internete girebilirsiniz. Modem şifre değiştirme işleminde sorun yaşıyorsanız bize yorum kısmından yazabilirsiniz.
Modeminizin WiFi yapılandırma işlemini yukarıdaki yöntem ile yapamadıysanız modem markanıza göre WiFi yapılandırma için seçeneklerden birini seçerek kuruluma devam edebilirsiniz. Markalara göre modem şifre değiştirme;

→ Airties Modem WiFi Şifre Değiştirme

→ ZyXel Modem WiFi Şifre Değiştirme

Asus Modem WiFi Şifre Değiştirme

TP-Link Modem WiFi Şifre Değiştirme

Linksys Modem WiFi Şifre Değiştirme

→ Everest Modem Wifi Şifre Değitşirme

Tenda Modem Wifi Şifre Değiştirme

DrayTek Modem Wifi Şifre Değiştirme

Seçeneklerden kullandığınız modem markası bulunmuyor ise kullandığınız modem markasını bize yorum kısmından yazarsanız o markanın şifre değiştirme işlemleri hakkında yeni bir yazı hazırlayabiliriz. Modem şifre değiştirme ve yapılandırma konusunda yaşadığınız sıkıntıları yine yorum kısmından bize yazabilirsiniz.


ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Burak
  2 hafta önce

  Evimize dün internet geldi şifre olmadığı için yardımcı olabipirmisiniz

  1
 • hüseyin kadah
  3 hafta önce

  Değiştiremiyorum

  2
 • Osman can
  3 hafta önce

  Turktelekom

  2
 • Berkay
  2 ay önce

  İnternet destirmek

  10
 • İnci
  2 ay önce

  Sifreyi degistiremiyorum

  11
 • Mesut
  7 ay önce

  Ev de internetim var sifreyi degistiremiyorum yardkmci olun lutfen

  82
 • Mesut
  7 ay önce

  Ev de internetim var sifreyi degistirwmiyorum yardkmci olun lutfen

  64
 • mehmet
  8 ay önce

  kullanıcı adı veya şifre yanlış diyiyor ve giriş yapmıyor

  69
 • Muharrem arslan
  8 ay önce

  Şifreyi değiştirmek istiyorum

  68
 • Cam_1
  8 ay önce

  Başka bir kişinin şifresini nasil öğreniriz

  63
 • battal
  1 sene önce

  Teşekkürler

   

   

  58
 • Hakan Dere
  2 sene önce

  Kablosuz modem şifresi değiştirirken bağlantı yarıda kesildi. Sonra açtığımda modem kullanıcı girişi yapamıyorum ne yapabilirim?

  50
  • Yunus Emre ASLAN
   2 sene önce

   Yeni şifre koyduysanız şifre onaylanınca bağlantı kesilir. Yeni şifre ile girmeyi deneyin giriş yapamıyorsanız modeminizin arka kısmında bulunan reset tuşuna uçlu kalem yada toka yardımı ile basılı tutun modem fabrika ayarlarına resetlenecektir. Bu sayede modeminizin arka kısmında bulunan kullanıcı adı ve şifre ile yönetim paneline giriş yapabilirsiniz.

   50