Kablosuz modem WiFi şifresi değiştirme

 • Yunus Emre ASLAN

Modem Şifre Değiştirme

Kablosuz modeminizi yeni aldıysanız özellikle internet sağlayıcıların ( ttnet modem ) kampanyalı modemleri otomatik şifre ile gelmektedir. Bu şifreyi değiştirmek yada şifre yok ise yeni şifre belirlemek için basit bir yol izlemek yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra kablosuz modemlerimizin Wifi şifresini güvenlik amacı ile arada sırada değiştirmekte herzaman yarar vardır. Modem şifresini bilgisayarınızdan yada telefonunuzdan rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir kaç işlem var.

Öncelikle modeminize şifre sıfırlama yada yeni şifre belirme işlemi yapabilmek için sıfırlamayı yapacağımız cihazın modeme bağlı olması gerekmektedir ( kablolu yada kablosuz). Modem arayüz bağlantı sorunu yaşıyorsanız ayarlarınızı linkten yapılandırın.


Daha sonra sırası ile;

→ Bilgisayarınızdan yada telefonunuzdan internet tarayıcınızı açın ve arama çubuğuna http://192.168.1.1 adresini yazın. Bu adres sizin modeminizde nadirende olsa farklı olabilir modeminizin arkasını yada kullanma kılavuzunu kontrol ederek modeminize ait olan adrese ulaşabilirsiniz.

→ Karşımıza Modem Arayüzü kullanıcı adı ve şifre paneli çıkacaktır. Genellikle modemlerin arka kısmında kullanıcı adı ve şifre yazmaktadır. Modemlerin %90 gibi bir kısmında kullanıcı ve şifre Admin Admin yada Admin 1234 olmaktadır. Modeminizin kullanıcı adı ve şifresi  bulamadıysanız tıklayın… 

→ Kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra arayüze giriş yapıyoruz. Modem arayüzü marka ve modeline göre değişmektedir.

Daha sonra açılan arayüzde soldaki yada üst kısımdaki menüden KABLOSUZ ( Wireless ) menüsünü seçiyoruz.

→ Buradan Kablosuz Ağ Güvenliği ( Wriless Setting ) ayarlarını seçiyoruz.

Açılan ekranda hale hazırda olan kablosuz şifremizin yazdığı kutucuğun içine belirleyeceğimiz yeni şifreyi giriyoruz ve kaydet diyoruz.

Bu işlem sonrasında modem reset atacaktır ve şifre değiştirme işlemi bitecektir. Artık yeni şifre ile modeme giriş yapabilirsiniz.

Sizden gelenler;

Airties kablosuz modem şifresi değiştirme, Zyxel kablosuz modem şifresi değiştirme, Modem şifresi değiştirme, İnca modem şfiresi değiştirme, Tp-Link kablosuz modem şifresi değiştirme, Ttnet kablosuz modem şifresi değiştirme, Modem şifresi nasıl değiştiriliyor, Modem şifresi değiştirme ayarları, Wifi şiresi nasıl değiştirilir, Wifi şifresi değişmiyor, Modem şifresini nasıl bulurum, Kablosuz şifresi nasıl değiştiriliyor, Modem erişim şifresi değiştirme , Modem erişim şifresi ayarlar nasıl oluyor?

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Mesut
  1 ay önce

  Ev de internetim var sifreyi degistiremiyorum yardkmci olun lutfen

  6
 • Mesut
  1 ay önce

  Ev de internetim var sifreyi degistirwmiyorum yardkmci olun lutfen

  9
 • mehmet
  2 ay önce

  kullanıcı adı veya şifre yanlış diyiyor ve giriş yapmıyor

  10
 • Muharrem arslan
  2 ay önce

  Şifreyi değiştirmek istiyorum

  9
 • Cam_1
  2 ay önce

  Başka bir kişinin şifresini nasil öğreniriz

  5
 • battal
  10 ay önce

  Teşekkürler

   

   

  6
 • Hakan Dere
  1 sene önce

  Kablosuz modem şifresi değiştirirken bağlantı yarıda kesildi. Sonra açtığımda modem kullanıcı girişi yapamıyorum ne yapabilirim?

  8
  • Yunus Emre ASLAN
   1 sene önce

   Yeni şifre koyduysanız şifre onaylanınca bağlantı kesilir. Yeni şifre ile girmeyi deneyin giriş yapamıyorsanız modeminizin arka kısmında bulunan reset tuşuna uçlu kalem yada toka yardımı ile basılı tutun modem fabrika ayarlarına resetlenecektir. Bu sayede modeminizin arka kısmında bulunan kullanıcı adı ve şifre ile yönetim paneline giriş yapabilirsiniz.

   5