Kapat

Kablosuz modem WiFi şifresi değiştirme

Anasayfa
Çözüm Kablosuz modem WiFi şifresi değiştirme

Modem Şifre Değiştirme

Kablosuz modeminizi yeni aldıysanız özellikle internet sağlayıcılarının verdiği  modemler otomatik şifre ile gelmektedir. Modem ile gelen bu şifreyi değiştirmek yada şifre yok ise yeni şifre belirlemek için basit bir yol izlemek yeterli olacaktır. Kablosuz modeminizin WiFi şifresini değiştirmek oldukça basittir. Bunun yanı sıra kablosuz modemlerin WiFi şifresini güvenlik amacı ile arada sırada değiştirmekte her zaman yarar vardır. Modem şifresi değiştirme işlemleri bilgisayardan yada telefondan rahatlıkla yapılabilmektedir. WiFi şifre değiştirme için yapmanız gereken bir kaç basit işlem var. Modem şifre değiştirme, 192.168.1.1 arayüz şifre değiştirme işlemleri nasıl yapılır?

Modem şifresi değiştirme işlemlerinden önce belirtmekte yarar var Ttnet şifresi değiştire işlemleri modem üzerinden yapılmamaktadır. Ttnet şifresi değiştirme işlemleri için çağrı merkezi ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Biz bu makalemizde hale hazırda kullandığımız internet şifresi değiştirme işlemlerini anlatacağız.

Öncelikle modeminizle şifre sıfırlama yada yeni şifre belirme işlemi yapabilmek için Bilgisayar yada Telefonunuzun modeme bağlı olması gerekmektedir ( kablolu yada kablosuz). Modem arayüz bağlantı sorunu yaşıyorsanız ayarlarınızı linkten yapılandırın.

Tüm markalar için basit WiFi modem yapılandırma, internet şifre değiştirme işlemleri için adımları takip edebilirsiniz:

→ Bilgisayarınızdan yada telefonunuzdan internet tarayıcınızı açın ve arama çubuğuna http://192.168.1.1 adresini yazın. Bu adres sizin modeminizde nadiren de olsa farklı olabilir modeminizin arkasını yada kullanma kılavuzunu kontrol ederek modeme ait olan adrese ulaşabilirsiniz.

→ Karşımıza Modem Arayüzü kullanıcı adı ve şifre paneli çıkacaktır. Genellikle modemlerin arka kısmında 192.168.1.1 arayüz kullanıcı adı ve şifresi yazmaktadır. Modemlerin %90 gibi bir kısmında kullanıcı ve şifre Admin, Admin yada Admin, 1234 olmaktadır.

Modem arayüz şifresini daha önce değiştirdiysek ve hatırlamıyorsak bu durumda modem fabrika ayarlarına döndürme yöntemi ile cihaz sıfırlanmalıdır. Ancak sıfırlama işlemi sonrasında internet sağlayıcınızdan aldığınız bilgileri yeniden yapılandırmamız gerekecektir.

→ Kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra arayüze giriş yapıyoruz. Modem arayüzü marka ve modeline göre değişmektedir.

Daha sonra açılan arayüzde soldaki yada üst kısımdaki menüden KABLOSUZ ( Wireless ) menüsünü seçiyoruz.

→ Buradan Kablosuz Ağ Güvenliği ( Wriless Setting ) ayarlarını seçiyoruz. 192.168.1.1 şifre değiştirme işleminde son adım dayız.

Açılan ekranda hale hazırda olan kablosuz şifremizin yazdığı kutucuğun içine belirleyeceğimiz yeni şifreyi giriyoruz ve kaydet diyoruz.

Bu işlem sonrasında modem reset atacaktır ve şifre değiştirme işlemi bitecektir. Artık yeni şifre ile modeme bağlantı kurabilir ve internet’e girebilirsiniz. Modem şifre değiştirme işleminde sorun yaşıyorsanız bize yorum kısmından yazabilirsiniz.
Modeminizin WiFi yapılandırma işlemini yukarıdaki yöntem ile yapamadıysanız modem markanıza göre WiFi yapılandırma için seçeneklerden birini seçerek kuruluma devam edebilirsiniz. Markalara göre modem şifre değiştirme;

→ Airties Modem WiFi Şifre Değiştirme

→ ZyXel Modem WiFi Şifre Değiştirme

Asus Modem WiFi Şifre Değiştirme

TP-Link Modem WiFi Şifre Değiştirme

Linksys Modem WiFi Şifre Değiştirme

→ Everest Modem Wifi Şifre Değitşirme

Tenda Modem Wifi Şifre Değiştirme

DrayTek Modem Wifi Şifre Değiştirme

Seçeneklerden kullandığınız modem markası bulunmuyor ise kullandığınız modem markasını bize yorum kısmından yazarsanız o markanın şifre değiştirme işlemleri hakkında yeni bir yazı hazırlayabiliriz. Modem şifre değiştirme ve yapılandırma konusunda yaşadığınız sıkıntıları yine yorum kısmından bize yazabilirsiniz.

“Kablosuz modem WiFi şifresi değiştirme” üzerine 18 yorum

 1. Hakan Dere says:
  • avatar Yunus Emre ASLAN says:
 2. battal says:
 3. Cam_1 says:
 4. mehmet says:
 5. Mesut says:
 6. Mesut says:
 7. İnci says:
 8. Berkay says:
 9. Osman can says:
 10. hüseyin kadah says:
 11. Burak says:
 12. Sema bakır says:
 13. avatar Admin says:
 14. İbrahim says:
 15. Akman says:
 16. Cebrail says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir