İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

WhatsApp Çıkartmaları Telegram’a Nasıl Aktarılır?

WhatsApp’ın yeni kullanım koşullarına tepki olarak farklı mesajlaşma uygulamalarına geçiş yapan kullanıcıların ilk duraklarından biri Telegram oldu.

Gizlilik kaygılarıyla WhatsApp yerine alternatif uygulama arayışında olan kullanıcılar Signal ve Telegram gibi farklı mesajlaşma uygulamalarına yönelerek WhatsApp tarafından güncellenen ve 8 Şubat’a kadar kabul edilmesi gereken yeni kullanım koşullarına tepki gösterdi.

Bu yazımızda Telegram kullanıcıları için WhatsApp’tan çıkartma (sticker) aktarma işlemini ele alacağız. Böylece WhatsApp kullanmayı bırakmış olsanız bile favori çıkartmalarınızı Telegram’da da kullanabileceksiniz.

WhatsApp’tan Telegram’a Çıkartma (Sticker) Aktarma

Bu işlemi yapmak için ekstra bir uygulama yüklemeye veya bir bilgisayara ihtiyacınız yok. Yalnızca telefonunuzda bulunan dosya yöneticisini kullanmanız gerekecek. Ancak eğer telefonunuzda dosya yöneticisi yoksa bunun için uygulama yüklemeniz gerekecek. Bu durumda Google tarafından geliştirilen aşağıdaki uygulamayı kullanabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Google Files
Google Files
Developer: Google LLC
Price: Free

WhatsApp’tan Telegram’a çıkartma aktarma işlemi için aşağıdaki adımları takip edin:

Telefonunuzda bulunan dosya yöneticisinden veya yukarıdaki uygulama üzerinden şu yolu izleyin — Dahili depolama > WhatsApp > Media > WhatsApp Stickers

Bunun sonucunda WhatsApp üzerinde kullanmış olduğunuz veya size iletilen çıkartmaların olduğu klasöre ulaşacaksınız.

Telegram’a taşımak istediğiniz çıkartmaları seçin ve sonrasında “Paylaş” seçeneğini seçin. Paylaşım menüsünden “Telegram“ı seçin.

Karşınıza çıkacak sohbet ekranında en üstte yer alan “Kayıtlı Mesajlar” seçeneğini seçin.

Böylece çıkartmalar başarılı bir şekilde Telegram’a taşınmış olacak.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bu çıkartmaları kullanmak için “Kayıtlı Mesajlar” kısmına gidip buradan istediğiniz çıkartmayı başka bir sohbete iletebilirsiniz. Ayrıca bir kere kullandıktan sonra bu çıkartmalar son kullanılanlar kısmında tekrar kullanabilmeniz için yer alacaktır.

WhatsApp’tan Telegram’a çıkartma taşıma işlemi hakkında herhangi bir sorun yaşadıysanız bize yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

Malware Nedir? İngilizce kökenli olan Malicious Software kelimelerinden türetilmiş olan Malware; kötü amaçlı yazılımlar anlamında kullanılmaktadır. Malware grubuna virüs, trojan, backdoor, worm, adware gibi...

Çözüm

Talkback nedir? Talkback, görme engelli ya da az gören kullanıcıların, akıllı telefonlarını veya tabletlerini daha rahat kullanabilmeleri amacı ile geliştirilmiş bir uygulama fonksiyonudur.  Android...

Kripto Para

Kripto Para Telegram Grupları Teknolojinin kazandırabileceği gücün fark edilmesinden sonra, kripto para kazanma yöntemleri yatırımcıların dikkatini hızla çekmeye başladı. Kripto para dünyasını keşfeden yatırımcılar,...

Çözüm

Fiber veya ADSL internet hizmeti alabilmek için mutlaka bir modem kullanmanız gerekmektedir. Modemler operatörünüzden gelen internet sinyalini bilgisayarınıza iletmek ile görevlidirler. Modemler kablolu ve...