İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

En İyi Malware Temizleme Programları (2021)

Malware Nedir?

İngilizce kökenli olan Malicious Software kelimelerinden türetilmiş olan Malware; kötü amaçlı yazılımlar anlamında kullanılmaktadır. Malware grubuna virüs, trojan, backdoor, worm, adware gibi zararlı yazılım türleri girmektedir. Bu tür zararlı yazılımların amaçları, kişilerin bilgi, parola ve verilerini ele geçirmek veya bilgisayarını çökertmeye çalışmaktır.

Kullanıcılar bir bilgisayar ile herhangi web sitesini ziyaret ettiklerinde, virüslü bir yazılım indirdiklerinde veya virüslü bir yazılımı kurduklarında Malware yazılımın etkisi altında girmiş olabilirler. Malware temizleme programları bu tür durumlardan kurtulmanızı sağlamaktadır.

Dijital dünya ortamında siber güvenlik saldırıları her geçen gün daha da artmaktadır. İnterneti kullanıcıları her an kimlik avı saldırıları, fidye yazılımları ve kimlik hırsızlıkları ile karşı karşıya kalabilmektedirler.

 Malware Temizleme Nasıl Yapılır?

Kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlamak istiyorsanız mutlaka güçlü bir antivirüs ve antimalware kullanmanız gerekmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Sisteminizde bir Malware olduğunu düşünüyorsanız sizlere aşağıda tanıtacağımız en iyi Malware temizleme programları ile bu sorununuzdan kolayca kurtulabileceksiniz.

En iyi Malware Temizleme Programları (2021)

Malwarebytes

Malwarebytes, internette bulunan en iyi ve en popüler antivirüs yazılımlarından birisidir. Birçok bilgisayar kullanıcısı, Malwarebytes alternatiflerini de tercih etmektedirler. Malwarebytesin, ücretsiz ve premium sürümü bulunmaktadır. Ücretsiz sürüm, ücretsiz malware temizleme programı olarak gayet yüksek koruma sağlamasına rağmen, premium sürüm, güvenliği daha ciddiye almaktadır.

SUPERAntiSpyware

SUPERAntiSpyware Free, ücretsiz bir antispyware tarama yazılımıdır. Mevcut olan zararlı yazılımları tarama yapmanız neticesinde bulup silebilmektedir. Spyware, Adware, Malware, Trojans, Dialers, Worms, KeyLoggers, HiJackers ve diğer zararlı yazılım türlerini de temizlemek bakımından oldukça başarılı bir programdır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Spybot

Spybot – Search & Destroy sisteminizdeki çeşitli türlerden var olan spyware casus programı bulup kaldırabilen ücretsiz ve uzun zamandır kullanımda olan bir güvenlik yazılımıdır. Kişisel bilgilerinizin başkalarının eline geçmesini engellemek için sisteminizi çeşitli casus programlardan temizlemektedir.

Ad-Aware

Ad-Aware Antivirus Free, internet kullanımında bulaşan casus yazılımlarla savaşan çok etkili bir Adware yazılımıdır. Dünyada ki en popüler Adware yazılım olarak bilinmektedir. Ücretsiz sürümü sadece tarama ve temizleme işlemini yapmaktadır. Ad-Aware yazılımı bu alandaki en eski yazılımlardan birisidir.

Hitman Pro

Advertisement. Scroll to continue reading.

Hitman Pro, bilgisayarınızı zararlı malware yazılımlara, tehlikeli keylogger’lara ve diğer tehditlere karşı korumunanızı sağlayan bir antivirüs programıdır. Diğer antivirüs programlarından farkı ise; güncel tehditler için gerekli önlemleri alabilmesidir. HitmanPro tarama işlemini tamamladığında tehditlerin risk oluşturma seviyelerine göre sil, karantinaya al, görmezden gel ve güvenli işaretle gibi seçenekleri kullanıcıya sunmaktadır.

IObit Malware Fighter Free

IObit Malware Fighter Free, ücretsiz olarak kullanıcılara birçok faydalı özellik sunan mükemmel bir Malwarebytes çeşididir. IObit Malware Fighter Free, rootkit, virüs ve fidye yazılımı gibi birçok kötü amaçlı yazılımları bilgisayarınızdan temizler.

Emsisoft Emergency Kit

Emsisoft Emergency Kit, sadece Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda kullanılabilmekte olan başka bir malware temizleme programıdır. Emsisoft Emergency Kityazılımı kurulum yapmadan kullanılabilmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

Talkback nedir? Talkback, görme engelli ya da az gören kullanıcıların, akıllı telefonlarını veya tabletlerini daha rahat kullanabilmeleri amacı ile geliştirilmiş bir uygulama fonksiyonudur.  Android...

Çözüm

Fiber veya ADSL internet hizmeti alabilmek için mutlaka bir modem kullanmanız gerekmektedir. Modemler operatörünüzden gelen internet sinyalini bilgisayarınıza iletmek ile görevlidirler. Modemler kablolu ve...

Çözüm

WhatsApp’ın yeni kullanım koşullarına tepki olarak farklı mesajlaşma uygulamalarına geçiş yapan kullanıcıların ilk duraklarından biri Telegram oldu. Gizlilik kaygılarıyla WhatsApp yerine alternatif uygulama arayışında...

Çözüm

YouTube tarafından sunulan ücretli abonelik sistemi YouTube Premium ile kullanıcılar reklamsız video indirme deneyimi yaşayabilirken, arka planda oynatma ve video indirme gibi özelliklerden de...