İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

ZyXel Kablosuz Modem WiFi Şifre Değiştirme

ZyXel marka kablosuz modeminizde şifre oluşturma yada şifre değiştirme işlemlerinde sorun yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. ZyXel kablosuz modem WiFi şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır? Makaledeki adımları takip ederek kablosuz modeminizin şifresini rahatlıkla değiştirebilirsiniz. ZyXel şifre değiştirme işlemini yapmadan önce modeminizin bağlantılarının tam olarak yapıldığından emin olunuz. Bağlantılar doğru ve tam olmadığında şifre değiştiremezsiniz. ZyXel kablosuz modem wifi şire değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına bir Ethernet (LAN) kablosu takınız. Bilgisayar kullanmıyorsanız ve cep telefonunuzdan bağlantı yapacaksanız telefonunuzu hale hazırda kullandığınız şifre ile modeme bağlayınız.

ZyXel kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme

Modeminizin kablosuz ağ ayarlarını yapılandırmak için sırası ile aşağıdaki adımları uygulayınız;

 • Modemin kablosuz bağlantı ayarlarını yapmak için modeme web ara yüzünden bağlanınız. Web ara yüzüne bağlanmak için tarayıcınızın (Internet Explorer, Mozilla, Opera, Safari, Chrome) adres satırına 192.168.1.1 yazınız. ZyXel modem arayüz şifresi genelde standart olarak 1234 olarak gelmektedir. Karşınıza gelen şifre ekranına modemin ilk giriş şifresi 1234 rakamlarını girin.

Arayüz girişinde şifre hatalıdır uyarısı alıyorsanız modem arayüz şifresi öğrenme makalemizi inceleyebilirsiniz.

 • Giriş yaptıktan sonra sol panelden önce “Ağ” menüsüne sonra “Kablosuz Yerel Alan Ağı” linkine tıklayınız. Not: Sağ tarafta açılan pencerede Aktif Kablosuz Lan işaretli olmalıdır.
 • Güvenlik Modu kısmını WPA-PSK olarak seçiniz. Ön Paylaşımlı Anahtar kısmına en az 8 haneli kablosuz ağ şifrenizi yazınız, şifre oluştururken harf, rakam ve standart sembollerin birçoğunu kullanabilirsiniz. Burada belirlediğiniz şifreyi ayarları bitirdikten sonra internete kablosuz bağlanmak için kullanacağınız için mutlaka bir yere not alınız.
 • Ağ Adı (SSID) alanına kullanmak istediğiniz kablosuz ağ ismini yazabilirsiniz. Bilgisayarınızdan ortamdaki kablosuz ağları tarattığınızda modeminiz  SSID bölümüne yazdığınız isimle gözükecektir. Örneğin “EVinternet” vb.
 • Uygula butonuna tıklayarak ayarlarınızı kaydediniz. Ayarlar kaydedildiğinde alt taraftaki Mesaj bölümünde “Konfigürasyon başarıyla güncellendi“ mesajını göreceksiniz. Artık bilgisayarınızın “wireless” özelliğini açıp kablosuz olarak internete bağlanabilirsiniz.

Not: Eğer modeminizin kablosuz özelliğini devre dışı bırakmak istiyorsanız aynı sayfadaki Aktif Kablosuz LAN bölümündeki işareti mouse ile üzerine tıklayarak temizleyiniz. Uygula butonuna tıkladığınızda modeminiz üzerindeki WLAN ışığı sönecek ve modeminiz kablosuz yayın yapmayacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Kablosuz modem şifre değiştirme makalemizden diğer markalara ait şifre değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://www.zyxel.com

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

4 Yorum

4 Comments

 1. TUGAY

  Mart 15, 2019 at 9:17 pm

  ŞİFRE 1234 PEKİ KULLANICI ADI NE ? IP ADRESİNİ GİRDİĞİMDE TP LİNK EKRANI ÇIKIYOR AMA MODEMDE ZYXEL YAZIOYOR

 2. osman

  Haziran 6, 2019 at 10:45 am

  tugay kardeşimizin cevabı nedir

 3. zeki

  Ağustos 4, 2019 at 2:42 pm

  admin kullanıcı adı 😀

 4. Gizem

  Eylül 6, 2019 at 5:51 pm

  İyi günler ben şifreyi 1234 girdikten sonra başka bir şifre yapıp degistirmisim simdi de o şifreyi hatirlamadigimdan giris yapamıyorum ne yapmaliyim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

Fiber veya ADSL internet hizmeti alabilmek için mutlaka bir modem kullanmanız gerekmektedir. Modemler operatörünüzden gelen internet sinyalini bilgisayarınıza iletmek ile görevlidirler. Modemler kablolu ve...

Çözüm

Yeni bir modem aldığımızda kurulum için mutlaka modem arayüzüne girmemiz gerekmektedir. Kurulum ve modem ayarları için modem arayüzüne girebilmek için modem ara yüz kullanıcı...

Çözüm

Film izlerken veya oyun oynarken internet hızınızın yavaşlamasından dolayı donmalar yaşamak herkesin sinirini bozan bir şeydir. İnternetin yavaşlamasının birden fazla nedeni var. Ancak bunlardan...

Çözüm

Superbox şifre değiştirme işlemini anlatmadan önce ne olduğuna bakmakta yarar vardır. Çünkü teknoloji olarak gelişmiş bir cihaz olan Superbox ile fiber erişimi olmayan alanlarda...