İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Inca Kablosuz Modem WiFi Şifre Değiştirme

Inca marka modemlerde şifre değiştirme sorunu yaşayan kullanıcılar için bu makalemizde Inca modem WiFi şifre değiştirme işlemini basit yöntemle anlatacağız. Inca modemler arayüz olarak basit bir yapıya sahip olsada kablosuz modem şifresini değiştirmek bazen sorun yaratabiliyor. Inca kablosuz modem wifi şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Inca Kablosuz Modem WiFi Şifre Değiştirme

Öncelikle modeminize şifre sıfırlama yada yeni şifre belirme işlemi yapabilmek için Bilgisayar yada Telefonunuzun modeme bağlı olması gerekmektedir ( kablolu yada kablosuz). Modem arayüz bağlantı sorunu yaşıyorsanız ayarlarınızı linkten yapılandırın.

→ Bilgisayarınızdan yada telefonunuzdan internet tarayıcınızı açın ve arama çubuğuna 192.168.1.1 adresini yazın. 

→ Karşımıza Inca modem arayüzü kullanıcı adı ve şifre paneli çıkacaktır. Kullanım kılavuzun da yazan kullanıcı adı ve şifreyi girerek panele giriş yapıyoruz.

Inca modem arayüz şifresi genel olarak (1234,1111) olarak gelmektedir. Inca modem arayüz şifresini bulamıyorsanız modem arayüz şifresi öğrenme makalemizi inceleyebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Inca modem arayüzüne girdiğimizde soldaki menünden ( yeni modellerde üst kısımda çıkıyor ) Kablosuzlar seçeneğini seçiyoruz.

→ Buradan WPA kısmındaki şifreyi değiştiriyoruz ve yeni şifreyi giriyoruz. Kaydet dedikten sonra kablosuz cihazların modem bağlantısı kopacaktır. Modem yeniden başlatıldıktan sonra Inca modem şifre değiştirme işlemini bitirmiş olacağız.

Kablosuz bağlantılardan modemi bularak yeni şifremizle modeme bağlantı kurabiliriz. Inca modem WiFi şifre değiştirme işlemimiz bu kadar farklı bir makalede buluşmak dileğiyle…

Kablosuz modem şifre değiştirme makalemizden diğer markalara ait şifre değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Çözüm

Fiber veya ADSL internet hizmeti alabilmek için mutlaka bir modem kullanmanız gerekmektedir. Modemler operatörünüzden gelen internet sinyalini bilgisayarınıza iletmek ile görevlidirler. Modemler kablolu ve...

Çözüm

Yeni bir modem aldığımızda kurulum için mutlaka modem arayüzüne girmemiz gerekmektedir. Kurulum ve modem ayarları için modem arayüzüne girebilmek için modem ara yüz kullanıcı...

Çözüm

Film izlerken veya oyun oynarken internet hızınızın yavaşlamasından dolayı donmalar yaşamak herkesin sinirini bozan bir şeydir. İnternetin yavaşlamasının birden fazla nedeni var. Ancak bunlardan...

Çözüm

Superbox şifre değiştirme işlemini anlatmadan önce ne olduğuna bakmakta yarar vardır. Çünkü teknoloji olarak gelişmiş bir cihaz olan Superbox ile fiber erişimi olmayan alanlarda...