Kapat

Instagram Paylaşım Engeli Kaldırma [ÇÖZÜLDÜ]

Anasayfa
Çözüm Instagram Paylaşım Engeli Kaldırma [ÇÖZÜLDÜ]

Instagram’da yeni hesap açan bireysel kullanıcılar ve iş amaçlı kurulan hesapların yaptığı en büyük hatalardan bir taneside ilk günlerde çok sık paylaşım yapmalarıdır. Özellikle ard arda eklenen ve bir çok etiket kullanılan paylaşımlar hesabın spam olarak görülmesine neden olmaktadır.

Instagram’da paylaşım yapamıyorum nedeni nedir diyorsanız muhtemelen nedeni hesabımınızın boot hesap yada spam olarak görülmesidir. Platform hesabınızdaki bu hareketlilikleri kayıt altına alıp hesabınızdan geçici olarak paylaşım yapılmasını engellemektedir.

Instagram İşlem Engellendi

Instagram’da “Bu işlem engellendi. Lütfen daha sonra tekrar dene.Topluluğumuzu korumak için bazı içerikleri ve işlemleri kısıtlıyoruz. Hata yaptığımızı düşünüyorsan bize bildir.” hatası alıyorsanız ve internet bağlantınızda sorun yoksa hesabınız geçici olarak paylaşım engeli almış olabilir.

Instagram’da paylaşım engeli nasıl kaldırılır? Instagram platformu tarafından otomatik olarak getirilen paylaşım engeli bir süre sonra otomatik olarak kaldırılmaktadır. Yeni hesaplarda Instagram paylaşım engeli 3 gün olarak uygulanıyor. Bu engel hesabın durumuna göre iki haftaya kadar uzayabiliyor. Bu süre zarfında hesabınıza erişim sağlayabiliyorsunuz ancak paylaşım yapamıyorsunuz.

Yaptığınız paylaşımlar düşük sayıdaysa ve siz bu hatayı alıyorsanız aldığınız hata mesajındaki “Sorun Bildir” seçeneği ile platforma ticket atabilirsiniz. Platform tarafından otomatik engelleme yapıldığından bazen bu mesaj sonrasında hesabınızın paylaşım engeli kaldırılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  ImagePlus reklam nedir?

“Instagram Paylaşım Engeli Kaldırma [ÇÖZÜLDÜ]” üzerine 2 yorum

  1. ismail says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir